Białystok - PROJEKTOR wolontariat studencki - INFORMATOR BIAŁOSTOCKI
 •  KONTAKT  •  Szukaj w serwisie  »              
Strona główna »  Zaproszenia »  PROJEKTOR - wolontariat studencki

PROJEKTOR - wolontariat studencki

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach. W ramach programu studenci docierają do dzieci i młodzieży z małych miejscowości przekazując im wiedzę, ale także pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcają do dalszego rozwoju i nauki.

Program „PROEJKTOR – wolontariat studencki” od kilku lat intensywnie rozwija się na terenie woj. podlaskiego. Wolontariuszami PROJEKTORA są studenci wielu białostockich uczelni wyższych.

Dlaczego warto? PROJEKTOR to same korzyści:
  • cenione przez pracodawców doświadczenie,
  • szansa na zrobienie „czegoś wartościowego” dla innych,
  • Twój osobisty wkład w rozwój dzieci - pokazywanie im nowych horyzontów,
  • sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce,
  • rozwój umiejętności interpersonalnych, liderskich, organizacyjnych,
  • niezapomniane wrażenie i świetna przygoda:)
Zarejestruj się w bazie Programu na stronie www.projektor.org.pl.
Skontaktuj się z Regionalnym Koordynatorem Programu w Białymstoku – Anna Matyszewska (a.matyszewska@projektor.org.pl). Pomogę Ci wyjechać na pierwszy projekt. Jeśli nie masz jeszcze znajomych w PROJEKTORZE, skontaktuję Cię z istniejącymi grupami.

Projektor

Rozmowa z Agnieszką Borko - studentką Pedagogiki Rewalidacyjnej Uniwersytetu w Białymstoku, jedną z najaktywniejszych wolontariuszek Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki!

Regionalny Koordynator Programu: Skąd dowiedziałaś się o PROJEKTORZE i jak znajdujesz na niego czas, przecież masz sporo na głowie?
Agnieszka: „Ja szukałam wolontariatu a on wolontariuszy”. Tak się zaczęła przygoda z PROJEKTOREM. Na holu mojego wydziału trwał akurat PASJOBUS. Zaczepił mnie pewien chłopak, którego uśmiech pamiętam do dziś. A jak to na „pierwszaka” przystało wszystko mnie interesowało. W teleexpresowym tempie opowiedział mi o PROJEKTORZE. Wpisałam się na listę i poszłam na pierwsze spotkanie z Regionalnym Koordynatorem. Tak to było... jedna osoba, chwila a moje studia mogły wyglądać zupełnie inaczej. Ufff... Jeśli chodzi o czas to im ma się więcej zajęć, tym lepiej wykorzystuje się każdą chwilę. Poza tym jestem jak taki akumulatorek, który ładuje się podczas działania.

RKP: Kiedy rozpoczęłaś przygodę z PROJEKTOREM?
Agnieszka: Dawno, dawno temu… moja przygoda z PROJEKTOREM trwa już prawie 5 lat.

RKP: Co daje Ci wolontariat? Czego się nauczyłaś?
Agnieszka: Wolontariat daje mi RADOŚĆ! Możliwość realizacji choć części pomysłów, które zasypują moją głowę. Przede wszystkim wolontariat, dzieci na projektach pobudziły moją kreatywność. Niezliczona ilość zaskakujących sytuacji, pytań, zdarzeń nauczyła mnie radzenia sobie z różnymi rzeczami i podejmowania szybkich decyzji. Dzięki wolontariatowi mogłam też poznać mnóstwo wartościowych ludzi. Pełnych energii, pomysłów, pasji. Jednak najważniejsza jest dla mnie przyjaĽń z Basią, która wywiązała się właśnie podczas realizacji wspólnych akcji. I tak trwa do dziś :)

RKP: Jaki projekt utkwił Ci najbardziej w pamięci i dlaczego?
Agnieszka: Mimo tak wielu projektów, pamiętam je wszystkie! Myśląc o nich wspominam przygotowania do nich (pakowanie materiałów na zajęcia, jakiś drobiazgów dla dzieci), podróże, przygody, realizacje naszych pomysłów i powroty. Z wypchanymi plecakami i torbami ruszaliśmy przed siebie. W duchu myślałam sobie zawsze, że gdy część rzeczy wykorzystamy na zajęciach a resztę zostawimy to, w drodze powrotnej będzie już nam lżej. Jednak wracając bagaż był zawsze większy. Teraz uświadamiam sobie, że to nie był zwykły bagaż. To był/ jest bagaż nowych doświadczeń, który zabierałam ze sobą z każdego projektu. Każdy projekt był na swój sposób wyjątkowy i każdy dostarczał mi masę wspomnień, przygód, inspiracji.

RKP: Co mogłabyś powiedzieć studentom, którzy nie są jeszcze zdecydowani?
Agnieszka: Naprawdę warto! W PROJEKTORze każdy znajdzie coś dla siebie. Dla jednych będzie to nowe wyzwanie, doświadczenie, przygoda, a dla innych możliwość poznawania ciekawych ludzi, zawiązywania znajomości, możliwość zwiedzania zakątków województwa czy Polski, realizacja się i swoich pasji, poznawanie dzieci i ich punktu widzenia, praktyka! Podejmij decyzję jak najprędzej. Studia szybko miną NIE CZEKAJ DŁUŻEJ!

Dziękujemy Agnieszkę za jej ogromny wkład w rozwój Programu, za zaangażowanie oraz poświęcony czas. Warto dodać, że Agnieszka zrealizowała już 73 projekty!

Jeżeli zainteresował Cię Program, o którym mówi Agnieszka wejdĽ na stronę www.projektor.org.pl i dowiedz się więcej. Rekrutacja trwa. Dołącz do Programu stworzonego z myślą o studentach!


© Copyright • BIAŁYSTOK 2008-2024 • Pliki cookies »