Białystok - Dni Kultury Studenckiej-Juwenalia 2013 - INFORMATOR BIAŁOSTOCKI
 •  KONTAKT  •  Szukaj w serwisie  »              
Strona główna »  Zaproszenia archiwalne »  Dni Kultury Studenckiej - Juwenalia 2013

Dni Kultury Studenckiej - Juwenalia 2013 /ARCHIWALNE/

logo Juwenalia 2013
SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM
DNI KULTURY STUDENCKIEJ JUWENALIA 2013


16 maja Dzień Muzyki Rozrywkowej
17:30 – 18:15 Narva
18:15 – 18:30 Sylwia Lebiedzińska (Konkurs karaoke)
18:30 – 19:30 Server
19:30 – 20:00 Miss Studentek
20:00 – 21:00 Weekend
21:00 – 22:00 Zorka
22:00 – 23:00 Letni Chamski Podryw
23:00 – 24:00 Diadem
00:00 – 02:00 Tom Forester

17 maja Dzień Muzyki Hip-Hop/Reggae
17:00 – 17:30 Blaze/HZ/Maxim (RapPiknik)
17:30 – 18:30 Bezczel
18:30 – 19:30 Habakuk
19:30 – 20:30 Freakin Rudeboys
20:30 – 21:30 Monilove
21:30 – 22:30 Bauchklang
22:30 – 00:00 Natural Dread Killaz
00:00 – 01:00 Zeus
01:00 – 02:00 Miuosh

18 maja Dzień Muzyki Rockowej
18:00 – 19:00 Stacja Kamczatka (Barabany)
19:00 – 20:00 The Toobes
20:00 – 22:00 Strachy na Lachy
22:00 – 23:00 Polska B
23:00 – 00:30 Lao Che
00:30 – 02:00 Łąki Łan

Mapa obiektów-Juwenalia 2013Zaproszenie na konferencję prasową - 14.05.2013

W związku tajemniczym anonimem wysłanym do mediów lokalnych przedstawiającym zarzuty Organizatorom Juwenaliów, Zespół Prasowy Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2013 zapraszamy na krótką konferencję prasową - jutro, 15 maja o godzinie 12:00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości (budynek Gwintu na terenie Kampusu Politechniki Białostockiej).Imprezy towarzyszące w weekend -11.05.2013

10 maja Medykalia

Trwają właśnie Medykalia - najlepsza impreza kultury studenckiej organizowana przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jak co roku, nie brakuje dobrej zabawy i stylowych rozrywek – zarówno klubowych, jak i plenerowych. Na dużej scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej: zespoły: Zabili mi żółwia, Koniec świata, jak również Fobia INC, Dżindżer project czy Little Breaver. Wśród wielu innych atrakcji medykaliowych już jutro (11.V) będzie można uczestniczyć w Pikniku Akademickim, na którym każdy znajdzie coś dla siebie – zaczynając od wesołego miasteczka, ogródka piwnego i grilla, warsztatach szycia chirurgicznego, makijażu, a kończąc na zawodach sportowych (z tańca, bilardu i fitnessu). Natomiast już 12 maja o godzinie 20:00 odbędzie się medykaliowy koncert gwiazdy zagranicznej – duetu dunsko-islandzkiego Lasse Matthiessen & Halla Nordfjorda.– ich akustyczne piosenki umiejscowione są między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a – pisze „The Rolling Stone”. Zagraniczna prasa bardzo chwali twórczość zespołu. Grupa (w duecie) po raz pierwszy przyleci do Polski! Serdecznie zapraszamy – u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

11 maja

RapPiknik 2013 – 11.05.2013, Magazyny przy ul. Węglowej. RapPiknik jest cyklicznym wydarzeniem, odbywającym się regularnie od 2010 roku. Impreza ma na celu promocję kultury Hip-Hop wśród mieszkańców naszego województwa. Jako organizatorzy pragniemy pokazać wszystkie elementy Hip-Hopu – bardzo silnej kultury, z której wartościami identyfikuje się znaczna część społeczeństwa, bez względu na wiek i poglądy. RapPiknik 2013 to czwarta edycja imprezy promującej kulturę hip-hop’ową w Białymstoku. Start o godzinie 17:00 na Rampie – zaczynamy z przeglądem składów lokalnych. Natomiast już o 20:00 rozpocznie się koncert Flamastra Na Szkle – zwycięzcy zeszłorocznego przeglądu składów lokalnych. W programie również pokazy tańca hip-hop, malowanie graffiti na żywo oraz zawody na deskorolkach. Wstęp wolny.

Doba sportu

To nie koniec atrakcji na dziś! Równolegle będziemy mieli okazję uczestniczyć we wspaniałych wydarzeniach sportowych, takich, jak Pokazy sztuk walki, zawody strzeleckie, STRONGMANÓW, zawody CROSS FIT, jak również turnieje: koszykówki, piłki nożnej, siatkówki, turniej szachowy, bilardowy, paintball i wiele, wiele innych. Wydarzenie oficjalnie zainauguruje Europejski Bieg Zwycięzców. Dziś każdy może znaleźć dyscyplinę, w której czuje się najlepiej. A wszystko to w ramach Doby Sportu, którą Organizatorzy Juwenaliów przygotowali z myślą o zdrowiu i kondycji wszystkich studentów.
W programie: - Uniwersjada Podlaska w strzelectwie sportowym – organizowana pod hasłem “Strzelać każdy może!”. Zawody poprowadzi Mistrzyni Olimpijska z Seulu 1988 – Iryna Shylava oraz Akademicka Mistrzyni Świata 2010 – Karolina Baszeń.
-Turniej X-box kinekt
-Amatorskie zawody crossfit - organizatorem jest siłownia PURE.
--Pokazy motocykli – Meksykański Klub Motorowy zaprezentuje własne motocykle oraz osiągnięcia sportowe klubowiczów.
- Warsztaty Capoeira - prowadzone zostaną przed Akademię Capoeira w Białymstoku, sekcja UNICAR Capoeira Polonia. Organizatorzy zapraszają wszystkich sportowych zapaleńców (i nie tylko) pod Ratusz, startujemy o godzinie 12.

Miss Studentek

Najprzyjemniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia będą bez wątpienia pokazy Miss Studentek Województwa Podlaskiego 2013. Dziewczęta uświetnią swoją obecnością pierwsze urodziny białostockiego klubu Black Diamond. Impreza z ich udziałem wystartuje o godzinie 21:00, wstęp jedyne 10 zł. Prezentacja kandydatek do tytułu Miss Studentek Województwa Podlaskiego 2013 bez wątpienia będzie jedną z głównych atrakcji dzisiejszego wieczoru. Dotąd dziewczęta miały okazję poznać smak najprawdziwszego konkursu miss. Przeszły specjalne warsztaty m.in. wizażu, ruchu scenicznego, pozowania i odżywiania. Oprócz tego wzięły udział w profesjonalnej sesji fotograficznej w pięknych sukniach młodego, zdolnego projektanta - Jonatana Kilczewskiego (Jonathan). W tym roku wybory odbędą się na wysokim poziomie - w jury zasiądą znane w branży osobistości, które wyróżnią dziewczynę o największym potencjale. 11 studentek z białostockich uczelni rywalizują nie tylko o tytuł Miss, ale też nagrody rzeczowe oraz tytuł Miss Publiczności wybieraną przez internatów na Facebooku.

12 maja

Dzień Munduru

Za mundurem panny sznurem! To jedne z niewielu miejsc, gdzie ta sentencja może się ziścić. Dziś korzystaliśmy z pięknej majowej pogody- w tę niedzielę odbył się Dzień Munduru - piknik militarny na Rynku Kościuszki – w centrum Białegostoku, na zrekonstruowanej w ostatnich latach przestrzeni najważniejszego placu miejskiego. Celem tego wydarzenia było żywe upamiętnianie historii i łączenie tradycyjnego przekazu edukacyjnego z nowoczesnymi formami prezentowania przeszłości. Projekt zmierza do popularyzacji tematyki obronności i bezpieczeństwa w sposób odpowiadający oczekiwaniom wszystkich pokoleń i grup mieszkańców Podlasia. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie, białostocka organizacja pozarządowa działająca od 2008 r., która skupia aktywnych, młodych działaczy społecznych z regionu. Dziś mieliśmy wspaniałą okazję do spotkania się wszystkich pokoleń mieszkańców naszego regionu na rodzinnej imprezie rekonstrukcyjnej, w trakcie której realia służby prezentują białostoczanom współcześnie działające formacje mundurowe. Nie zabrakło także dynamicznych pokazów zabytkowych pojazdów oraz sprzętu wojskowego, miasteczka rekonstrukcyjnego oraz stoisk formacji mundurowych. Pogoda dopisała wyśmienicie – wielu białostoczan wzięło udział w wydarzeniu czując atmosferę radosnego, majowego święta.

Gra Miejska

Dziś, jak co roku, odbyła się także Gra Miejska - stały już element imprez towarzyszących Juwenaliom. Tradycyjnie przyciągnęła wielu uczestników. O godzinie 10 na Rynku Kościuszki zebrali się wszyscy chętni do wzięcia udziału. Celem dzisiejszej Gry było zapoznanie mieszkańców z ciekawostkami dotyczącymi miejsc na mapie miasta, które na co dzień mijane są bez refleksji. Zasady były bardzo proste - uczestnicy musieli odnaleźć wszystkie oznaczone na mapie miejsca i wykonać powierzone im zadania zdobywając w ten sposób punkty. Jednym z warunków był obowiązek poruszania się pieszo. Dla osób biorących udział przewidziano atrakcyjne nagrody. Jak co roku, uczestnicy byli bardzo zadowoleni z aktywnie spędzonego niedzielnego przedpołudnia.Imprezy piątek-niedziela – 10.05.2013

9 maja- CeZik i KlejNuty

Dziś startują Medykalia - najlepsza impreza kultury studenckiej organizowana przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jak co roku, nie brakuje dobrej zabawy i stylowych rozrywek – zarówno klubowych, jak i plenerowych. W białostockim klubie Conieco wystąpi dziś znana gwiazda CeZik i KlejNuty. W czasie koncertu, który już w przedsprzedaży biletów cieszył się ogromnym zainteresowaniem fanów, będzie można usłyszeć dotychczasowe produkcje artystów, jak „Nauka miłości” czy „Ballada Najmanów”, a także utwory w specjalnie na tę okazję zaaranżowanych wersjach. Po udanej, debiutanckiej wyprawie solowej w roku 2012, CeZik i jego KlejNuty wróciły na trasę i ku naszej radości zawitają w Białymstoku. Pomimo iż akt jest solowy, CeZik nie wystąpi na scenie sam. Zaśpiewał również Krzysiu, zagra Marcin Najman, zatańczy dla niego Oksana. Chwilami gitara zabrzmi jak kontrabas, a klawisze zmienią się w saksofon, nie zabraknie również rytmicznie dudniącej perkusji. Jak zapowiadają Organizatorzy, klub przy Akademickiej 1 w Białymstoku będzie dziś pękał w szwach. Przed koncertem CeZika wystąpi inny polski artysta - Peter J. Birch., który często śpiewał u boku takich gwiazd, jak Lech Janerka, Czesław Mozil, czy Iowa Super Soccer. Wokalista znany jest także z koncertów na Heineken Opener Festiwal oraz w radiowej Trójce i Roxy FM.

Niesamowite koncerty towarzyszące Juwenaliom wystartują dziś z CeZikiem, natomiast już 12 maja o godzinie 20:00 zakończą się występem gwiazdy zagranicznej – duetu dunsko-islandzkiego Lasse Matthiessen & Halla Nordfjorda. Ich akustyczne piosenki umiejscowione są między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a – pisze „The Rolling Stone”. Zagraniczna prasa bardzo chwali twórczość zespołu. Grupa (w duecie) po raz pierwszy przyleci do Polski na specjalne zaproszenie Organizatorów białostockich Juwenaliów. Bilety na występ zagranicznego duetu są dostępne w sprzedaży w gramOFFonie w cenie 10 pln. Występ duetu Lasse Matthiessen & Halla Nördfjörd – 11.05.2013.

Już w tę niedzielę, 12 maja będziemy mogli uczestniczyć w niecodziennym koncercie. W białostockim klubie CoNieCo o godzinie 20:00 wystąpi duńsko-islandzki duet Lasse Matthiessen & Halla Nördfjörd. Utwory tych artystów to połączenie prostoty i piękna. To również mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Muzyka projektu jest wypadkową folku i muzyki ludowej. Na czele projektu stoją: Lasse Matthiessen z Danii oraz świetnie znana w Polsce z solowych dokonań Islandka Halla Norðfjörð. – Ich akustyczne piosenki umiejscowione są między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a – pisze „The Rolling Stone”. Zagraniczna prasa bardzo chwali twórczość zespołu.Grupa (w duecie) po raz pierwszy przyleci do Polski na zaproszenie białostockiego sztabu juwenaliowego.

W tym roku Organizatorzy mają niekonwencjonalny pomysł na sprzedaż biletów na ten medykaliowy koncert kameralny. Jako że zaproszony duet nie jest jeszcze zbyt dobrze znany w Białymstoku, sprzedaż biletów nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy postanowili więc zmienić zupełnie sposób dystrybucji i cenę biletów. Będą one dostępne przy wejściu na koncert 12 maja o godz. 20:00 w cenie, jaką uczestnicy koncertu wyrzucą przy użyciu dwóch kości do gry, czyli od 2 do 12 złotych. Z pewnością nikt jeszcze nie zaskoczył publiczności tak niekonwencjonalnym pomysłem na cenę wejściówki.CeZik i KlejNuty – 9.05.2013

Dziś startują Medykalia - najlepsza impreza kultury studenckiej organizowana przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jak co roku, nie brakuje dobrej zabawy i stylowych rozrywek – zarówno klubowych, jak i plenerowych. W białostockim klubie Conieco wystąpi dziś znana gwiazda CeZik i KlejNuty. W czasie koncertu, który już w przedsprzedaży biletów cieszył się ogromnym zainteresowaniem fanów, będzie można usłyszeć dotychczasowe produkcje artystów, jak „Nauka miłości” czy „Ballada Najmanów”, a także utwory w specjalnie na tę okazję zaaranżowanych wersjach. Po udanej, debiutanckiej wyprawie solowej w roku 2012, CeZik i jego KlejNuty wróciły na trasę i ku naszej radości zawitają w Białymstoku. Pomimo iż akt jest solowy, CeZik nie wystąpi na scenie sam. Zaśpiewał również Krzysiu, zagra Marcin Najman, zatańczy dla niego Oksana. Chwilami gitara zabrzmi jak kontrabas, a klawisze zmienią się w saksofon, nie zabraknie również rytmicznie dudniącej perkusji. Jak zapowiadają Organizatorzy, klub przy Akademickiej 1 w Białymstoku będzie dziś pękał w szwach. Przed koncertem CeZika wystąpi inny polski artysta - Peter J. Birch., który często śpiewał u boku takich gwiazd, jak Lech Janerka, Czesław Mozil, czy Iowa Super Soccer. Wokalista znany jest także z koncertów na Heineken Opener Festiwal oraz w radiowej Trójce i Roxy FM.

Niesamowite koncerty towarzyszące Juwenaliom wystartują dziś z CeZikiem, natomiast już 12 maja o godzinie 20:00 zakończą się występem gwiazdy zagranicznej – duetu dunsko-islandzkiego Lasse Matthiessen & Halla Nordfjorda. Ich akustyczne piosenki umiejscowione są między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a – pisze „The Rolling Stone”. Zagraniczna prasa bardzo chwali twórczość zespołu. Grupa (w duecie) po raz pierwszy przyleci do Polski na specjalne zaproszenie Organizatorów białostockich Juwenaliów. Bilety na występ zagranicznego duetu są dostępne w sprzedaży w gramOFFonie w cenie 10 pln.Speeddating już jutro pod Ratuszem – 8.05.2013

Ciepłe dni zainspirowały studentów do stworzenia w naszym mieście szybkich randek (ang. speeddating). Juz jutro, 9 maja o godzinie 14:00 sztab juwenaliowy zaprasza wszystkich na wielkie randkowanie pod Ratuszem. Wszyscy, którzy mają ochotę poznać interesującą osobę i spędzić z nią Juwenalia (i nie tylko) teraz otrzymali taką szansę. „Speed dating to proces randkowy, w którym zachęca się ludzi, by mogli poznać dużo nowych osób w kilka minut. Co 3-8 minut mężczyźni i kobiety wymieniają się między sobą, żeby poznać się na „krótkich randkach - rozmowach. Po 3-8 minutach organizator daje znak dzwonkiem sygnalizując uczestnikom, by iść dalej na następną randkę. Na koniec wszystkich spotkań, uczestnicy oddają listę osób, z którymi by chcieli nawiązać dalszy kontakt. Jeśli okaże się, że dani uczestnicy wpisali siebie nawzajem na listę (zostało to odwzajemnione) to następuje wymiana kontaktów.” Organizatorzy zapraszają serdecznie na Rynek Kościuszki jutro o godz.14. Wystarczy przyjść i porozmawiać z tym, kto Ci wpadnie w oko. Ryzykujecie tylko poznaniem fajnych ludzi - czytamy na funpage'u Juwenaliów.Miss studentek – 8.05.2013

Najprzyjemniejszym wydarzeniem towarzyszącym Juwenaliom są bez wątpienia wybory Miss Studentek Województwa Podlaskiego 2013. W tym roku przeszły prawdziwą metamorfozę - po raz pierwszy są zorganizowane na bardzo profesjonalnym poziomie. Koordynatorem projektu jest Paulina Staniszewska, fotomodelka, laureatka wielu konkursów piękności, w tym Elite Model Look Polska. Pod jej okiem dziewczęta mają okazję poznać smak najprawdziwszego konkursu miss. U najlepszych specjalistów przeszły już warsztaty wizażu, ruchu scenicznego, pozowania i zdrowego odżywiania Oprócz tego wzięły udział w profesjonalnej sesji fotograficznej w pięknych sukniach młodego, zdolnego projektanta - Jonatana Kilczewskiego (Jonathan).

W tym roku wybory będą się odbywać się na bardzo wysokim poziomie - w jury zasiądą znane w branży osobistości, które były zaangażowane między innymi w konkursach Miss Podlasia oraz Miss Polonia. 11 studentek z białostockich uczelni będzie rywalizować nie tylko o tytuł Miss, ale też nagrody rzeczowe oraz tytuł Miss Publiczności wybieraną przez internatów na Facebooku. Już w najbliższą sobotę, 11 maja o godzinie 21:00 w białostockim Black Diamond Club startuje impreza z okazji 1 urodzin lokalu, podczas którego główną atrakcją będzie prezentacja 11 kandydatek do tytułu Miss Studentek Województwa Podlaskiego 2013. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników kobiecego piękna.Wielki finał Konkursu Karaoke – 8 maja 2013

Dziś zakończą się muzyczne potyczki o tytuł Juwenaliowego Mistrza Karaoke. Jak mówią Organizatorzy, poziom wykonawców był bardzo wysoki. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem wśród białostockich studentów. W eliminacjach przesłuchano osiemnastu uczestników, z ósemki półfinalistów wybrano czwórkę. Cztery wybitne głosy powalczą o występ na scenie Juwenaliowej 16 maja podczas Dnia Muzyki Rozrywkowej. To właśnie dziś przed publicznością zmierza się finaliści:
- Sylwia Lebiedzińska – z Uniwersytetu Medycznego
- Paulina Sadowska – z Politechniki Białostockiej
- Katarzyna Pisula – z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania
- Karol Jankowski – z XIII LO.

Finał Juwenaliowego Konkursu Karaoke nastąpi dziś o godzinie 19:00 kawiarni muzycznej FAMA. Organizatorzy zapraszająca wszystkich – na gości czekają konkursy, w których do wygrania są karnety na Juwenalia. Po części konkursowej wszyscy oczywiście mogą się wspólnie bawić i śpiewać.Sukces projektu Polak Potrafi – 7.05.2013

W tym roku białostockie Juwenalia dołączyły do serwisu PolakPotrafi.pl - dzięki tej współpracy impreza studentów miała szansę otrzymać dodatkowe 10 000 zł. Internetowa platforma oferuje model finansowania, w którym każdy może przedstawić swój pomysł i ustalić potrzebną do jego zrealizowania kwotę. To internauci stali się jego sponsorami - każdy, kto chciał wesprzeć projekt autora, mógł to zrobić w prosty sposób - wpłacając wybraną przez siebie sumę. Przez kilkadziesiąt dni internetowej akcji na poczet Juwenaliów wpłynęło zaledwie 2 tys złotych. Warunkiem otrzymania 10 tysięcy było uzbieranie pełnej kwoty w ciągu około 40 dni, przeciwnym razie pieniądze wróciłyby na konta darczyńców. W ostatnim dniu internetowej zbiorki na funpage'u Juwenaliów można było przeczytać wpis Organizatorów:
„Z przykrością stwierdzamy, iż nie otrzymaliśmy odpowiedniego wsparcia i nie udało nam się zdobyć 10 tys. złotych, które bardzo pomogłyby stworzyć dla Was niezapomnianą imprezę. Nieco przeceniliśmy możliwości portalu polakpotrafi.pl. Nie spodziewamy się już zmiany naszej beznadziejnej sytuacji. Pieniądze wrócą do Was za pośrednictwem portalu. Serdecznie dziękujemy wszystkim 39 osobom za pomoc i wiarę.”

Chwilę później, dosłownie na godzinę przed zakończeniem akcji, zdarzył się cud - na konto juwenaliowego projektu Polak Potrafi wpłynęło brakujące 8 tys. złotych. Organizatorzy nie kryli zaskoczenia: To wspaniała wiadomość. Jeszcze parę minut temu byliśmy przekonani, że nikt nam nie pomoże. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że są osoby, którym zależy tak jak nam na Juwenaliach w Białymstoku. Dziękujemy jeszcze raz, wszystkim CZTERDZIESTU darczyńcom. Teraz wiemy, że nawet w najtrudniejszych chwilach możemy liczyć na Wasze wsparcie. - mówi Justyna Gołaszewska, zastępca koordynatora głównego. Każdy, kto przelał na juwenaliowy projekt choćby złotówkę, otrzyma od Organizatorów nagrody - od oficjalnych podziękowań na stronie internetowej Juwenaliów, poprzez karnety na koncerty, koszulki oraz wejście na backstage podczas występów największych gwiazd.Wieczorek Literacki – 7.05.2013

Już dziś o 19:00 w Cafe Opera KAJAR przy ul. Odeskiej 1 rozpoczną się Wieczorki Literackie. To już druga edycja tej imprezy towarzyszącej. Jak zapowiadają Organizatorzy, każda zgłoszona osoba będzie mogła zaprezentować swoją twórczość przed szerszą publicznością. Wystarczy tylko wcześniej wysłać zgłoszenie na adres: wieczorkiliterackie@juwenalia.bialystok.pl wpisując swoje imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Organizatorzy zapowiedzieli dwa wieczory literackie, pierwszy rozpocznie się dziś, natomiast kolejny już za tydzień, 14 maja.

Każde ze spotkań będzie podzielone na trzy części:
19:00-20:00 każda zgłoszona osoba będzie mogła zaprezentować swoją twórczość
20:00-21:00 wystąpi poeta, który opowie o swojej twórczości i odpowie na wszystkie pytania
21:00-22:00 wystąpi zespół INNA JESIEŃ, który zaprezentuje poezję śpiewaną

Miejsce spotkań młodych literatów również jest szczególne - Cafe KAJAR to kawiarnia, w której można spędzić czas w niepowtarzalnej atmosferze Opery i Filharmonii Podlaskiej. To tu spotykają się białostoccy melomani, zakochani i artyści. Udział w dzisiejszym wydarzeniu jest całkowicie darmowy, a każdy uczestnik otrzyma od Organizatorów upominek w postaci książki.Zostań wolontariuszem – 7.05.2013

Białostockie Juwenalia 2013 poszukują wolontariuszy. Każdy chętny może wnieść coś od siebie do największego studenckiego projektu w mieście. Organizatorzy potrzebują osób, które pomogą w rozstawieniu placu, sprzedaży i sprawdzaniu biletów, obstawieniu trasy Biegu Juwenaliowego i wielu innych rzeczach. Wolontariusze, którzy pomogą w tegorocznym projekcie, zyskają nowych znajomych, spędzą czas na świetnej zabawie w miłej atmosferze, a także darmowe wejściówki na koncerty, napoje chłodzące i jedzenie na juwenaliowym placu. Aby zgłosić chęć pomocy, wystarczy wypełnić formularz dostępny pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1srWPFUQfMGd6Ime0vMTaaSOFcL-5QarDmUIdrO0Ajq8/viewform i przyjść na spotkanie na Aulę I Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, przy ul. Wiejskiej 45D już w tę środę o godzinie 18:00. Po skończonym zebraniu Organizatorzy zapraszają wszystkich na integracyjne spotkanie przy bilardzie w Klubie Elida przy Choroszczańskiej 29. Czekają tam na Was promocje przy barze i stołach bilardowych.

Do projektu mogą się zgłosić wszyscy, którzy chcą mieć realny wpływ na tegoroczną edycję studenckiego święta. Każda para rąk chętnych do pracy to lepsze Juwenalia!

Przegląd muzyczny Barabany - drugie przesłuchania – 6.05.2013

Już dziś kolejne przesłuchania drugiej edycji Barabanów, podczas których rywalizują ze sobą podlaskie kapele. Muzyczny przegląd cieszy się ogromnym zainteresowaniem - nie tylko ze strony zespołów, ale także publiczności, która na koncerty przybywa bardzo tłumnie. Juwenaliowa impreza towarzysząca wyłoni zwycięzcę muzycznego konkursu i pozwoli poczuć przedsmak Juwenaliów. Organizatorzy są otwarci na każdy rodzaj muzyki – do udziału zapraszają absolutnie wszystkich podlaskich wykonawców, którzy chcą spróbować swoich sił na dużej scenie. Dzisiejsze przesłuchania rozpoczną się o godzinie 20:00 w Kawiarni Fama. Przed publicznością wystąpią kapele grające rocka: Święci, Caster i Rafał Ronn.

Jak mówią organizatorzy, jest to jeden krok bliżej, by stać się sławnym i rozpoznawalnym na naszym rynku muzycznym. Doskonałym tego przykładem są zeszłoroczni uczestnicy Barabanów: Freakin Rudeboys, Dead Courier i Polska B, których kariera rozwija się coraz szybciej. Dziś sam możesz zdecydować o losach kolejnych zespołów, ponieważ w tym przeglądzie liczy się także Twój głos! To właśnie Ty możesz zdecydować w głosach publiczności, który zespół przejdzie do walki finałowej.

Kolejne przesłuchania drugiej edycji Barabanów już 9 maja, natomiast wielki finał nastąpi trzy dni później, 12 maja o godzinie 20:00 w Kawiarni Fama. Zdobywca pierwszego miejsca wystąpi na głównej scenie Juwenaliów 2013 obok gwiazd dużego formatu.

[Rozmiar: 263152 bajtów]Konferencja prasowa - 30.04.2013

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na juwenaliową konferencję prasową, która odbędzie się 30 kwietnia o godzinie 12:00 w Aula Magna Pałacu Branickich.

Podczas spotkania podsumujemy wszystkie dotychczasowe oraz planowane wydarzenia towarzyszące Juwenaliom, postaramy się również odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Judyta Jakoniuk
Zespół PrasowyTom Forester kolejną gwiazdą białostockich Juwenaliów - 28.04.2013

Tom Forester kolejną gwiazdą białostockich Juwenaliów - 28.04.2013

Już 16 maja (czwartek) na głównej scenie koncertowej „Dni kultury studenckiej – Juwenalia 2013 Białystok” finałowy występ będzie należał do DJa i producenta muzycznego z naszego regionu –Toma Forestera.

Towarzyszyć mu będzie również MC Frenchy, znany raper z telewizyjnego show TVP „Bitwa na głosy” oraz jako oficjalny MC festiwalu DayGlow PL. Razem z Tomem naładują podlaską publiczność pozytywną energią, prezentując najnowsze klubowe utwory. Sam Tom Forester stworzył wiele z nich dla światowych wytwórni muzycznych takich jak: Hed Kandi Records, Pornostar Records, DJ Center Records, Muzicasa Recordings czy też amerykańskim inStereo Recordings.

Artysta jest także autorem oficjalnego remixu dla królowej polskiego rocka – Kory, który został wydany nakładem polskiej wytwórni EMI Music. Z pewnością są to dobre powody, dla których warto pojawić się pod sceną juwenaliową.

- „Możliwość zaprezentowania się na tak dużej imprezie traktuję jako ukoronowanie mojej ciężkiej, wieloletniej pracy. Miałem już okazję występować na podobnej wielkości festiwalach, ale nigdy w naszym regionie. Dlatego tym bardziej dam z siebie wszystko, aby mój występ zapadł jak najlepiej w pamięci mieszkańców naszego województwa” – zapewnia Tom Forester.

Jako DJ przez ostatnie 8 lat grał na wielu polskich i europejskich eventach, razem z największymi gwiazdami t.j. Paul van Dyk, ATB, Deadmau5, Eric Prydz, David Guetta czy Carl Cox. Tom w swojej karierze przebrnął przez wiele projektów, styli muzycznych, konkursów DJ-skich czy też autorskich imprez. Po długim czasie doświadczeń, ze względu na wielką hybrydę gatunków, nazywa siebie DJ-em grającym muzykę elektroniczną, staranie dobierając i łącząc ze sobą różne gatunki muzyki elektronicznej w których się lubuje. Pierwszy z trzech dni koncertowych tego największego festiwalu w północno-wschodniej Polsce zapowiada się naprawdę obiecująco. Jak wypadną pozostałe dni? Po odpowiedź na to pytanie organizatorzy odsyłają do strony internetowej tego wydarzenia, gdzie znajduje się więcej informacji na temat koncertów oraz imprez towarzyszących.Odwołanie happeningu - 28.04.2013

Organizatorzy dzisiejszego /28.04.2013/ happeningu pod Ratuszem ("Nadzy studenci wyjdą na ulice") ze względów od siebie niezależnych musieli odwołać wydarzenie. Dzisiejsza aura, niska temperatura i padający deszcz są niestety poważną przeszkodą w organizacji. Bardzo przepraszamy wszystkich Państwa w imieniu Koordynatora happeningu oraz wszystkich studentów, którzy dziś mieli w nim uczestniczyć.

Zespół Prasowy
Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2013Nadzy studenci wyjdą na ulice

Nadzy studenci wyjdą na ulice

Juwenalia zbliżają się wielkimi krokami, a my jesteśmy goli – podsumowują studenci z Porozumienia Uczelni Białostockich, organizatorzy trzydniowej imprezy. Chcemy zaakcentować w świadomości białostoczan fakt, że nasz tegoroczny budżet jest naprawdę nieduży. Dlatego już w tę niedzielę 28 kwietnia o godzinie 12:00 zostanie zorganizowany bardzo oryginalny happening. W samym centrum miasta, tuż pod Ratuszem wszyscy chętni będą mogli bliżej poznać sztab juwenaliowy. Jak mówią Organizatorzy: szukajcie tajemniczych postaci w prochowcach, które będą chciały obnażyć przed Wami swoje wnętrza. Akcja ma na celu ukazanie ciągłych desperackich starań o fundusze dla wielkiego studenckiego święta.Przegląd Muzyczny Barabany-pierwsze przesłuchania - 21.04.2013

21 kwietnia w kawiarni "Fama" odbyły się pierwsze przesłuchania w ramach Przeglądu Muzycznego Barabany. Kolejno zaprezentowały się:

- Narva,
- Amaroka /gwiazda wieczoru/,
- Orshak,
- Dead Insemination.

Do udziału w koncercie finałowym zakwalifikowały się: Narva i Dead Insemination.
Kolejne przesłuchania 6 i 9 maja, a finał 12 maja również w "Famie".
Koordynator przedsięwzięcia - Łukasz Witkowski.

Poniżej fotorelacja, zdjęcia - Mateusz Górski, postprocessing - Dariusz Witkowski.
Przegląd Muzyczny Barabany - 17.04.2013

Barabany

W tę niedzielę 21 kwietnia rusza kolejna juwenaliowa impreza towarzysząca - Barabany. To już druga edycja przeglądu lokalnych zespołów. Podczas koncertów nie tylko będzie można poczuć przedsmak Juwenaliów, ale też wyłonić młody talent muzyczny.
Organizatorzy są otwarci na każdy rodzaj muzyki - zapraszają wszystkich podlaskich wykonawców, którzy chcieliby spróbować swoich sił na dużej scenie.
Grasz jazz, rocka, reggae a może rapujesz, bitboxujesz - już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na: http://www.juwenalia.bialystok.pl/barabany.html. Pierwsze przesłuchania odbędą się 21 kwietnia w Kawiarni Muzycznej Fama o 20:00, natomiast kolejne etapy Barabanów już 23 i 24 kwietnia w białostockim Blues Barze od godziny 19:00.
Wielki finał i wyłonienie zwycięzcy nastąpi 7 maja. Zdobywca pierwszego miejsca wystąpi na głównej scenie Juwenaliów 2013 obok gwiazd dużego formatu. Zeszłorocznym zwycięzcą była ekipa z Ełku - Freakin Rudebous tworząca muzykę reggae. Obecnie zespół jako lokalna gwiazda reprezentuje Białystok na różnych koncertach i festiwalach.

Poniżej foto relacje z ubiegłorocznego Przeglądu Muzycznego Barabany


Już w tym tygodniu poznamy kolejne gwiazdy Juwenaliów - 15.04.2013r.

Na białostockich studentów czeka kolejna porcja juwenaliowych niespodzianek. W tym tygodniu Organizatorzy zapowiedzą kolejne zespoły, które zagrają koncerty na głównej scenie. Już 15 kwietnia, w poniedziałek na funpage'u Juwenaliów Białystok pojawi się zagadka konkursowa, a wraz z nią - nazwa zespołu, który wystąpi podczas Dnia Muzyki Rockowej. Kto pierwszy ją odgadnie, otrzyma karnet na wszystkie dni studenckiego święta. Podobnie w dniach następnych: 17 kwietnia zostanie ogłoszony wykonawca hip-hopowy, natomiast dwa dni później, w piątek poznamy gwiazdę reggae. Organizatorzy zachęcają do śledzenia funpage'u na: https://www.facebook.com/JuwenaliaBialystok , na którym będą pojawiały się pytania konkursowe dotyczące gwiazd.
Do tej pory ogłoszono trzy zespoły, które zagrają w Białymstoku podczas Dni Kultury Studenckiej. Największe zainteresowanie wzbudziła w naszym mieście wiadomość, że na juwenaliowej scenie rozrywkowej wystąpi Weekend, znana w całym kraju gwiazda muzyki disco polo. Ich przebój „Ona tańczy dla mnie” przez wiele miesięcy królował na wielu listach przebojów. Teledysk do piosenki jako jedyny polski klip znalazł się na liście TOP 100 kanału YouTube.
Kolejną z ogłoszonych gwiazd jest polski zespół Lao Che, który dzięki albumowi „Powstanie Warszawskie” stał się sławny w całym kraju. Natomiast trzecią gwiazdą zapowiedzianą przez Organizatorów jest The Toobes - trio rockowe z Mińska na Białorusi. Zespół zrobił furorę programie Must Be the Music - zachwycili się nim wszyscy jurorzy i widzowie przed telewizorami. Dziś trio święci triumfy wygrywając kolejne festiwale muzyki rockowej.
Już w tę niedzielę, 21 kwietnia będzie można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach karnety na Juwenalia oraz inne imprezy towarzyszące. Sprzedaż wystartuje w białostockiej Kawiarni Muzycznej Fama o godzinie 20:00 w czasie pierwszego dnia przesłuchań Muzycznego Przeglądu Barabany, w którym główną nagrodą jest występ na juwenaliowej scenieJuwenaliowy projekt Polak potrafi - 14.04.2013

W tym roku białostockie Juwenalia dołączyły do serwisu PolakPotrafi.pl - dzięki tej współpracy impreza studentów ma szansę otrzymać dodatkowe 10 000 zł. Internetowa platforma oferuje tzw. croudsourcing, czyli model finansowania, w którym każdy może przedstawić swój pomysł i ustalić potrzebną do jego zrealizowania kwotę. To internauci stają się jego sponsorami - każdy, kto chce wesprzeć projekt autora, może to zrobić w prosty sposób - wpłacając wybraną przez siebie sumę.
Organizatorzy tegorocznych Juwenaliów - studenci i doktoranci z siedmiu największych uczelni Białegostoku oprócz koncertów gwiazd zaplanowali także mnóstwo imprez towarzyszących, integrujących środowisko akademickie z mieszkańcami miasta. W tym roku są to projekty: Teatr nie gryzie oraz Opera nie gryzie - mające na celu innowacyjny sposób edukacji kulturalnej społeczności akademickiej Miasta Białystok, Barabany - przegląd kapel muzycznych, czyli szansa dla młodych, nieodkrytych talentów muzycznych, Juwenaliowy Konkurs Wokalny – Karaoke– wydarzenie, w którym mieszkańcy miasta mogą wykazać się swoimi zdolnościami wokalnymi, Parada Studentów, Kabareton Juwenaliowy, Dzień Akademicki, gry zespołowe oraz Alter. Namiot promujący szeroko rozumianą muzyką elektroniczną.
Aby wesprzeć Juwenalia w Białymstoku, wystarczy wejść na stronę http://polakpotrafi.pl/projekt/juwenalia-bialystok/, i otworzyć zakładkę po prawej stronie ekranu: „wesprzyj projekt, wpłać 1zl lub więcej”. Po krótkiej rejestracji na portalu należy wybrać metodę płatności oraz kwotę - od „1zł lub więcej” do „1000zł lub więcej”. Każdy, kto przeleje na ten cel choćby złotówkę, otrzyma od Organizatorów nagrody - od oficjalnych podziękowań na stronie internetowej Juwenaliów, poprzez karnety na koncerty, koszulki oraz wejście na backstage podczas występów największych gwiazd.
Juwenalia otrzymają wsparcie z projektu PolakPotrafi.pl, jeśli do 6 maja 2013 suma wpłat wszystkich internautów przekroczy potrzebną, publicznie widoczną kwotę (CEL) – czyli 10 000 zł. Do końca akcji pozostało jedynie 22 dni, a na konto serwisu wpłynęło jak dotąd 1737 zł. Twórcy platformy PolakPotrafi.pl zapewniają: „Dbamy o to, by Twoje pieniądze były u nas bezpieczne! Autor projektu otrzyma Twoją wpłatę tylko jeśli suma wpłat wszystkich wspierających na PolakPotrafi.pl będzie co najmniej równa kwocie, którą założył. Jeśli tak się nie stanie i zebrana suma będzie mniejsza, środki zostaną automatycznie zwrócone internatom”.Alter namiot

Zagraj w Alter.Namiocie na Juwenaliach! - 10.04.2013

Jeszcze do końca tygodnia /do 14 kwietnia/ trwają zapisy do konkursu DJ „Zagraj w Alter.Namiocie”. Konkurs jest przeznaczony dla dorosłych mieszkańców woj. podlaskiego oraz studentów uczelni białostockich, którzy grają nietuzinkową muzykę elektroniczną. Wedle regulaminu zawartego na stronie www.juwenalia.bialystok.pl możemy wyczytać m.in. że zgłoszenie powinno zawierać zapis dźwiękowy o czasie trwania ok. 45 minut. Organizatorzy projektu Alter.namiot, czekają na zgłoszenia do 14 kwietnia włącznie. Po tym terminie specjalna komisja wyłoni zwycięzcę, którego poznamy 6 maja.
Nagrodą główną w konkursie jest występ podczas trwania tego muzycznego wydarzenia – czyli 17 lub 18 maja, razem z czołówką polskiej i lokalnej sceny muzyki elektronicznej.
Przypomnijmy, projekt Alter.namiot już po raz 5. odbędzie się w ramach Dni kultury studenckiej – Juwenalia Białystok, organizowanego przez Porozumienie Uczelni Białostockich. Wydarzenie to uzupełnia wachlarz muzyczny największego festiwalu w województwie, jakimi są właśnie Juwenalia Białystok. Co roku zielony namiot jest rozstawiany na terenie placu koncertowego, znajdującego się na terenie kampusu Politechniki Białostockiej. Stanowi on doskonałą alternatywę wobec koncertów na scenie głównej.
- Czas leci naprawdę szybko. Cieszę się jednak, że udało się stworzyć miejsce, które jest niepowtarzalną okazja dla mieszkańców naszego województwa, aby posłuchać wysokiej jakości muzykę elektroniczną. Jednocześnie jest to świetna okazja do zaprezentowania lokalnych młodych talentów szerokiej publiczności – mówi twórca projektu Kamil Kiełczewski. Namiot z muzyką elektroniczną, to również namiot z interesującymi instalacjami świetlnymi i wideo, za których projekt oraz realizację jest odpowiedzialny VJ Roman – student Wydziału Elektrycznego PB. W tym roku przygotowuje on również coś specjalnego.
Więcej szczegółów dotyczących projektu organizatorzy ujawnią wkrótce i jednocześnie zapraszają do śledzenia strony WWW Juwenaliów oraz profilu facebooku. Już dziś możemy zdradzić, że w maju wystąpi znany w regionie Dtekk oraz Matvel, którzy są również organizatorami od początku istnienia tego wydarzenia muzycznego.Notka prasowa - 12.02.2013

Dni Kultury Studenckiej Juwenalia 2013 Białystok zbliżają się wielkimi krokami. Jest to jedno z największych kulturalno-rozrywkowych wydarzeń w mieście, dlatego też sztab nie marnuje czasu i podwaja siły, aby wszystko zostało wykonane zgodnie z planem.

W styczniu zostało wyłonione logo tegorocznych Dni Kultury Studenckiej Juwenalia 2013 Białystok, którym została postać żubra, reprezentująca siłę i energię społeczności akademickiej. Odnaleźć ją będzie można na juwenaliowych gadżetach oraz materiałach reklamowych. Dziękujemy juwenaliowym fanom za udział w konkursie.

W tym miesiącu zapraszamy do regularnego odwiedzania profilu Facebook’owego jednej z naszych akcji towarzyszących- Teatr nie gryzie. Sesja się skończyła, jednak białostockie teatry przygotowały dla wszystkich studentów wyjątkowy egzamin z teatru. Więcej informacji na:
https://www.facebook.com/events/265045580294018/.

Fundacja Porozumienia Uczelni Białostockich podejmuje się różnych wyzwań, aby o Juwenaliach białostockich było głośno. Jednym z nich jest udział w konkursie www.wyrazto.pl, gdzie trzy najlepsze wiadomości zostaną umieszczone na bilbordach największych, polskich miast. Nasze hasło zapewne jest znane większości, a brzmi ono: „Juwenalia raz do roku, a najlepsze w Białymstoku!”. Biorących udział w konkursie jest wielu, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w głosowaniu. Jedyne co należy zrobić to zarejestrować się i zagłosować na nasze hasło na stronie
http://www.wyrazto.pl/billboard/25258.
Niewiele prawda? Rejestracja zajmuje chwilę. Ważne jest oddawanie głosów codziennie. Sprawmy, aby dowiedzieli się o nas wszyscy!

Zespół Prasowy
Dni Kultury Studenckiej - Juwenalia 2013 Białystok
rzecznik@juwenalia.bialystok.pl

Notka prasowa - 25.01.2013

Po ogromnym sukcesie akcji Wielkiego Odśnieżania Białego Miasta przyszedł czas na moment wytchnienia. Nie da się ukryć, że jeszcze nie ucichło echo studenckich łopat, odśnieżających Rynek Kościuszki. Pomiędzy te głosy wdziera się informacja o decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego

w sprawie udzielenia dotacji na realizację w 2013 r. zadań publicznych w sferze kultury. Zgodnie z treścią uchwały, Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2013 nie otrzymały wsparcia finansowego w pierwszym konkursie.

Czy jest to powód do zmartwień? Zdecydowanie nie! Ostatnie miesiące pokazują jak silne więzi łączą studentów wszystkich białostockich uczelni wyższych. Styczniowa akcja, o której słyszała cała Polska, współpraca z największymi ośrodkami kultury w województwie podlaskim, to tylko kilka z wielu argumentów, które sprawiają, że możemy być spokojni. Mamy wiele do zaoferowania Województwu i jego włodarzom. Jesteśmy równymi partnerami w rozwoju kultury na Podlasiu. Komentatorzy oraz obserwatorzy poczynań studentów z Białegostoku są pełni podziwu dla Fundacji Porozumienia Uczelni Białostockich, która z ogromnym zapałem i wytrwałością tworzy białostocką społeczność studencką. Zadanie nie jest łatwe. Niestety, jak się okazuje, samorządowcy nie w pełni rozumieją potrzeby studentów.

Czas jest po naszej stronie. Chcemy z jeszcze większym uporem udowadniać Miastu, że jest akademickie. Jednocząca się społeczność studencka, która stawia dopiero pierwsze kroki, nie przestanie pokazywać, na jak wiele zasługuje. Studenci, białostoczanie to dopiero początek. My wiemy gdzie się spotkamy za cztery miesiące. A Wy?

Zespół Prasowy
Dni Kultury Studenckiej - Juwenalia 2013 Białystok
rzecznik@juwenalia.bialystok.pl
Odśnieżanie kultury

Jak powszechnie wiadomo zima na Podlasiu daje się nam jak co roku ostro we znaki. Wokół tyle śniegu, na chodnikach ślisko, parkingi zasypane...

Drodzy Studenci, Szanowni Białostoczanie! Czy pamiętacie, że dzięki oszczędnościom z odśnieżania udało się zorganizować Pozytywne Wibracje 2012? W związku z kryzysem, cięciami w kulturze i nieskończonymi inwestycjami, jako społeczność powinniśmy poczuć się w obowiązku i wesprzeć miasto w odśnieżaniu. Zapraszamy wszystkich chętnych, najlepiej z własnymi łopatami (nie martwcie się, będziemy zmieniać się narzędziami przy pracy), do wspólnego oczyszczania miasta ze śniegu. Zaczynamy w poniedziałek, 21 stycznia, w samo południe na Rynku Kościuszki, obok Ratusza.

Łopata do śniegu nie gryzie. Białystok Cię potrzebuje!

Pomożecie?

Na chwilę obecną łopaty zaoferowali nam:
  • Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Białostocki Teatr Lalek
  • Białostocki Ośrodek Kultury
  • Politechnika Białostocka
  • Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB
  • Towarzystwo Ulepszania Świata (organizatorzy WOŚP)
  • Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie
Organizatorzy:

- Fundacja Porozumienia Uczelni Białostockich,
- Kabaretowy Klub Studencki CoNieCo.

Zespół Prasowy
Dni Kultury Studenckiej - Juwenalia 2013 Białystok
rzecznik@juwenalia.bialystok.pl
Notka prasowa - 31.12.2012

Fundacja Porozumienia Uczelni Białostockich nie próżnuje i intensywnie zajmuje się organizacją projektu Dni Kultury Studenckiej – Juwenalia 2013 Białystok. Dołożymy wszelkich starań aby to wydarzenie było przełomowe a zarazem zaskakujące.

Spektakl Wariatka z Chaillot, który odbył się 16 grudnia 2012 r. w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w ramach projektu „Teatr nie gryzie” okazał się kolejnym sukcesem! Sztuka cieszyła się dużym zainteresowaniem, a już niedługo na profilu facebookowym Teatr nie gryzie pojawią się informacje o repertuarze na kolejny miesiąc. Zachęcamy do jego odwiedzenia.

Imprezą partnerską tegorocznych Juwenaliów będą Medykalia. Organizatorzy już wystartowali z przygotowaniami i prężnie spełniają swoje obowiązki. Niebawem dowiecie się jacy artyści zagoszczą w tym roku na Medykaliach. Kolejną z imprez towarzyszących Dni Kultury Studenckiej – Juwenalia 2013 Białystok będzie Rap Piknik 2013. Jest to czwarta edycja imprezy promującej kulturę hip-hopową w Białymstoku. Wydarzenie odbędzie się 11. maja 2013 roku w Białymstoku, a razem z nim: występy składów lokalnych i ogólnopolskich, FreeStyle Battle, Graffiti Jam i wiele innych. Zapraszamy do odwiedzenia profilu na Facebooku RapPiknik 2013.

Pragniemy także przypomnieć o kolejnej edycji konkursu na logo Dni Kultury Studenckiej - Juwenalia 2013 Białystok. Czekamy na wasze pomysły do dnia 04.01.2013r. Laureat najlepszej pracy może się wzbogacić o 500 PLN! Prace przesyłajcie na adres mailowy: logo@juwenalia.bialystok.pl. Więcej informacji znajdziecie na naszym fanpageu na Facebooku. Zapraszamy!

Zespół Prasowy
Dni Kultury Studenckiej - Juwenalia 2013 Białystok
rzecznik@juwenalia.bialystok.pl
Notka prasowa - 27.11.2012

Juwenalia dopiero za pół roku, więc niektórzy mogą być zdziwieni informacją o nich w listopadzie. Jednak, aby dobrze przygotować tak dużą imprezę, należy zacząć dużo wcześniej...

Rozpoczynając nowy rok akademicki już myśleliśmy o organizacji Juwenaliów 2013. Przez dwa miesiące poszukiwaliśmy ochotników, formowaliśmy grupy, z których każda zajmuje się określoną częścią organizacji imprezy. Dyskutowaliśmy o tym, które „eventy” z poprzednich lat były najlepsze ciekawymi pomysłami. Pracujemy coraz więcej i powoli nakreśla się obraz kolejnych Juwenaliów. Zapowiada się wiele niezapomnianych wydarzeń.

Niedługo rusza konkurs na logo Juwenaliów 2013. Jak co roku, przewidziane są bardzo ciekawe nagrody. Zapraszamy do udziału osoby z dużą wyobraźnią, świeżymi pomysłami i inwencją twórczą. Więcej informacji pojawi się niebawem na naszym profilu Facebook, więc zachęcamy do odwiedzania go na bieżąco.

Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się 29.11.2012r. (czwartek) o godzinie 18.30 na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomocą w tworzeniu Dni Kultury Studenckiej – Juwenalia 2013 Białystok.

Zespół Prasowy
Dni Kultury Studenckiej - Juwenalia 2013 Białystok
rzecznik@juwenalia.bialystok.pl
Poniżej foto relacje z przedsięwzięć towarzyszących Juwenaliom 2012© Copyright • BIAŁYSTOK 2008-2018 • Pliki cookies »